Przeziębienie i grypa - Kaszel

Flegamina Baby krople 0.002 g/ml. 30 ml.fl.

Flegamina Baby krople 0.002 g/ml. 30 ml.fl.

FLEGAMINA BABY to lek, który stosowany u niemowląt od 3 miesiąca życia przyczynia się do złagodzenia kaszlu. Ułatwia odkrztuszanie i usuwanie gęstej wydzieliny zalegającej w oskrzelach dziecka. Skład: chlorowodorek bromoheksyny (bromhexini hydrochloridum) Wskazania: Podawać preparat niemowlętom od 3 miesiąca życia i dzieciom do 6 roku życia w przypadku ostrych i długotrwałych schorzeń dróg oddechowych, którym towarzyszą problemy z odksztuszaniem i usuwaniem wydzieliny śluzowej. Działanie: Preparat dział

idź do sklepu
Deflegmin tabletki 0.03g 20 sztuk

Deflegmin tabletki 0.03g 20 sztuk

SKŁAD JAKOŚCIOWY I ILOŚCIOWY 1 tabletka zawiera 30 mg chlorowodorku ambroksolu (Ambroxoli hydrochloridum). Substancja pomocnicza: laktoza (171 mg). WSKAZANIA DO STOSOWANIA Ostre i przewlekłe choroby płuc i oskrzeli przebiegające z utrudnieniem odkrztuszania lepkiej wydzieliny z dróg oddechowych. DAWKOWANIE I SPOSÓB PODAWANIA Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: Początkowo, przez 2-3 dni, 1 tabletka 3 razy na dobę, następnie dawkę należy zmniejszyć do 1 tabletki 2 razy na dobę. Dzieci w wieku od

idź do sklepu
Dicotuss płyn 100 ml

Dicotuss płyn 100 ml

Dicotuss - suplement diety zawierający ekstrakty z bluszczu i czarnego bzu, cynk i N-acetylo-L-cysteinę. Produkt przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia i dorosłych. SKŁADNIKI Woda, fruktoza, miód, bluszcz (Hedera helix L., liscie) d.e. tit. 1% hederageniny, N-acetylocisteina, czarny bez (Sambucus nigra L., kwiaty) d.e. tit. 0,3% flawonoidów, glukonian cynku, naturalny aromat, substancja zagęszczająca: guma ksantanowa; substancja konserwująca: sorbinian potasu; regulator kwasowości: kwas cytrynowy.

idź do sklepu
Syrop tymiankowy złożony 125 g

Syrop tymiankowy złożony 125 g

DAWKOWANIE Dorośli: - doustnie - 2 łyżeczki 3 x dz. DAWKOWANIE Dzieci: - doustnie - 1 łyżeczka 3 x dz. Skład: 100 g syropu sporządzonego wg receptury FP VI zawiera: Substancje czynne: Wyciąg tymiankowy płynny (Thymi extractum fluidum) 15,0 g Tymol (Thymolum) 0,01 g Wskazania: Kaszel z trudnością w odkrztuszaniu lepkiej wydzieliny. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik syropu.

idź do sklepu
Maxipulmon syrop 3 mg/ml 120 ml

Maxipulmon syrop 3 mg/ml 120 ml

Wskazania: stosowany w suchym kaszlu różnego pochodzenia. Skład: 1ml syropu zawiera: substancje czynne: butamirat cytrynianu 3mg oraz substancje pomocnicze: sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E420), sukralozę (E210), glicerol (E422), sodu wodorotlenek, aromat malinowy AR 0320 (Himbeere fl. (mieszanina substancji aromatycznych i rozpuszczalnika), 3-cis-hexenol, glikol 1,2-propylenowy, wanilia, glikol 1,2-propylenowy, woda), wodę oczyszczoną. Działanie: przeciwkaszlowe. Dawkowanie: podanie doustne. -

idź do sklepu
Stodal syrop BOIRON 200 ml

Stodal syrop BOIRON 200 ml

Skład (100 g): Pulsatilla 6CH 0,95 g, Rumex crispus 6CH 0,95 g, Bryonia 3CH 0,95 g, Ipeca 3CH 0,95 g, Spongia tosta 3CH 0,95 g, Sticta pulmonaria 3CH 0,95 g, Antimonium tartaricum 6CH 0,95 g, Myocardium 6CH 0,95 g, Coccus cacti 3CH 0,95 g, Drosera TM 0,95 g. Substancje pomocnicze: karmel, kwas benzoesowy, etanol 96%, syrop tolutański, syrop z krzyżownicy, roztwór sacharozy. Dowiedz się więcej na stronie preparatu Stodal. Wskazania kaszel różnego pochodzenia, towarzyszący infekcjom górnych dróg oddechow

idź do sklepu
Flegamax rozt.doust. 0,05g/ml 1but.a120ml

Flegamax rozt.doust. 0,05g/ml 1but.a120ml

Flegamax, 50 mg/ml, roztwór doustny Carbocisteinum Każdy ml leku zawiera 50 mg karbocysteiny. 15 ml (1 miarka) roztworu doustnego zawiera 750 mg karbocysteiny. INSTRUKCJA UŻYCIA Ułatwia odkrztuszanie Upłynnia wydzielinę z dróg oddechowych Lek stosuje się w objawowym leczeniu chorób układu oddechowego przebiegających z nadmiernym wytwarzaniem gęstej i lepkiej wydzieliny. Dawkowanie i sposób podawania: Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: Początkowo należy stosować dawkę 15 ml leku 3 razy na dobę,

idź do sklepu
Syrop Prawoślazowy Hasco 125g

Syrop Prawoślazowy Hasco 125g

Syrop prawoślazowy łagodzący kaszel. Skład 100g syropu zawiera: - macerat z korzenia prawoślazu 35,9g, kwas benzoesowy 0,1g, sacharoza 64,0g. - zawartość etanolu (760 g/l) nie więcej niż 1,1 % (m/v) Działanie Kora prawoślazu zawiera substancje śluzowe, które działają osłaniająco i łagodzą podrażnienia błon śluzowych jamy ustnej i gardła. Wskazania Kaszel w przebiegu stanów zapalnych górnych dróg oddechowych. Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż - trzy razy na dobę po 15 ml. Dzieci p

idź do sklepu
Levofree tabl.powl. 60 mg 20 tabl.

Levofree tabl.powl. 60 mg 20 tabl.

Levofree to lek w postaci syropu o smaku malinowym. Przeznaczony jest do objawowego leczenia suchego, nieproduktywnego kaszlu u dzieci powyżej drugiego roku życia i dorosłych. Skład Substancją czynną leku jest lewodropropizyna (Levodropropizinum). 1 ml roztworu doustnego zawiera 6 mg lewodropropizyny. Substancje pomocnicze: sodu cytrynian; kwas cytrynowy jednowodny; hypromeloza 2910; sukraloza; potasu sorbinian; aromat malinowy (zawierający składniki aromatyzujące, maltodekstrynę kukurydzianą i gumę ar

idź do sklepu
Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy pr.dop.10sasz.

Vicks SymptoMed Complete Cytrynowy pr.dop.10sasz.

Producent: WICK PHARMA Typ preparatu:bez recepty Przechowywanie: Temperatura pokojowa Refundowany: Nie Encyklopedia leków:Vicks SymptoMed Skład paracetamol 500mg, gwajafenezyna 200mg, fenylefryny chlorowodorek 10mg sacharoza kwas, cytrynowy, kwas winowy, sody cyklaminian, sodu cytrynian, aspartam acesulfam potasowy, mentol w proszku, aromat cytrynowy, aromat soku cytrynowego żółcień chinolinowa Działanie Skuteczny w walce z bólem, bólem głowy, gardła oraz obniża gorączkę Rozrzedza flegmę ułatwiając odkrz

idź do sklepu
ACC MAX (ACC 200)  0,2 g 20 tabletek musujących

ACC MAX (ACC 200) 0,2 g 20 tabletek musujących

Wskazania: Lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u pacjentów z zapaleniem oskrzeli związanym z przeziębieniem. Właściwości: Acc Max zawierają substancję czynną acetylocysteinę - lek, który przede wszystkim zmniejsza lepkość wydzieliny oskrzelowej, pobudza jej wydzielanie i ułatwia odkrztuszanie. Sposób użycia: W schorzeniach ostrych: dorośli i dzieci powyżej 14 r.ż. 200 mg 3 razy dziennie (600 mg), dzieci 2-5 r.ż. 100 mg 2 razy dziennie (200 mg), dzieci 6-14 r.ż.

idź do sklepu
Prospan syrop 0,035g/5ml 200ml

Prospan syrop 0,035g/5ml 200ml

Opis W skład leku Prospan® wchodzi suchy ekstrakt z liści bluszczu. Skład 100 ml syropu zawiera Hederae helicis folii extractum siccum (5-7,5:1) - 0,7 g. Ekstrahent - etanol 30 % (m/m). Substancje pomocnicze: sorbitol płynny krystalizujący, sorbitan potasu, kwas cytrynowy bezwodny, guma ksantanowa, aromat wiśniowy, woda oczyszczona. Dawkowanie Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, należy stosować poniższy schemat stosowania leku. Syrop należy wstrząsnąć przed użyciem. Dorośli i dzieci powyżej 10. roku

idź do sklepu
Levopront syrop 120 ml

Levopront syrop 120 ml

LEVOPRONT to preparat w postaci syropu, który działa na bazie lewodropropizyny odpowiadającej za działanie przeciwkaszlowe i przeciwuczuleniowe. Działa rozkurczowo i znosi skurcze w obrębie oskrzeli. Skład: lewodropropizyna (Levodropropizinum) Wskazania: Należy stosować lek doustnie w czasie leczenia symptomatycznego kaszlu. Może być stosowany u osób dorosłych, młodzieży oraz dzieci (o mc. powyżej 10 kg). Działanie: W skład preparatu wchodzi lewodropropizyna, która wykazuje właściwości przeciwkaszlowe (

idź do sklepu
Supremin syrop 200 ml

Supremin syrop 200 ml

Skład 5ml (1 łyżeczka) syropu zawiera jako substancję czynną 4mg cytrynianu butamiratu oraz substancje pomocnicze: kwas benzoesowy, metylu parahydroksybenzoesan, aspartam i inne. Działanie Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela Wskazania Ostry, suchy kaszel. Dawkowanie Lek do stosowania doustnego od 2 do 6 lat: 1 łyżeczka (4mg) 3 razy na dobę od 6 do 12 lat: 2 łyżeczki (8mg) 3 razy na dobę

idź do sklepu
Herbapect syrop bez cukru 150 g

Herbapect syrop bez cukru 150 g

Skład: Kalium guajakolosulfonicum 1,4cz. Extractum Thymi fluidum 8,0cz. Tinctura Primulae 5,6cz. Sorbitum 70% 85,0cz. Wskazania: Uporczywy, męczący tzw. suchy kaszel , ostre i przewlekłe nieżyty górnych dróg oddechowych, utrudnione odksztuszanie zalegającej wydzieliny, zapobiegawczo w przeziębieniu i grypie. Syrop może być stosowany przez diabetyków. Działanie: Wyciąg tymiankowy: - działa w górnych drogach oddechowych, czyli tam gdzie podczas choroby zalega wydzielina oskrzelowa, - wzmaga ruchy

idź do sklepu