OPIS PRODUKTU
Lek zawiera dwie substancje czynne ibuprofen oraz paracetamol wykazujące działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Opis
Wskazania do stosowania:
bóle różnego pochodzenia, w tym:
bóle głowy
migrena
bóle menstruacyjne
bóle zębów
bóle mięśni
bóle kości i stawów
bóle lędźwiowo-krzyżowe
bóle pourazowe
nerwobóle
gorączka.
Dawkowanie
Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki.
W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę.
Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę.
Dzieci w wieku powyżej 12 lat:
jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawkę można powtarzać do
trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Działanie
Lek zawiera dwie substancje czynne ibuprofen oraz paracetamol wykazujące działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.
Działania niepożądane
Nadwrażliwość na składniki produktu leczniczego; nadwrażliwość na leki NLPZ, w tym kwas acetylosalicylowy; występowanie w przeszłości astmy aspirynowej, obrzęku naczynioruchowego, skurczu oskrzeli, nieżytu nosa lub pokrzywki, związanych z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych leków z grupy NLPZ; ciężka niewydolność nerek, wątroby; choroba wrzodowa żołądka, dwunastnicy; perforacja lub krwawienia, również te występujące po zastosowaniu leków z grupy NLPZ; ciężkie nadciśnienie tętnicze; ciężkie choroby układu sercowo-naczyniowego, tachykardia, dławica piersiowa; ciężka niewydolność serca; ciąża i karmienie piersią; Skaza krwotoczna oraz przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych; zatrzymanie moczu; jednoczesne przyjmowanie innych leków z grupy NLPZ, w tym inhibitorów COX-2; Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej; u dzieci w wieku poniżej 12 lat ; choroba alkoholowa.
Skład
1 tabletka zawiera: 200mg ibuprofenu, 325mg paracetamolu.
Metafen to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, stosowanym m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu
Dexak to lek przeciwbólowy, przeciwgorączkowy i przeciwzapalny.
*1 tabl. powl. zawiera 400 mg ibuprofenu Działanie * przeciwbólowe * przeciwzapalne * przeciwgorączkowe * przeciwobrzękowe, . * w bólach miesiączkowych łagodzi stany skurczowe w miednicy małej, zmniejsza napięcie mięśnia macicy. Dawkowanie Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: zazwyczaj 200-400 mg ibuprofenu co 4-6 h. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Tabletki lub kapsułki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).
ACC OPTIMA to lek w postaci tabletek musujących zawierający 600 mg acetylocysteiny o działaniu wykrztuśnym.
Lek roślinny stosowany w łagodzeniu dolegliwości menopauzalnych.
Metafen to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, stosowanym m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu
Dodatkowe informacje Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu
Dodatkowe informacje Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu
Każda tabletka powlekana zawiera 120 mg feksofenadyny chlorowodorku, co odpowiada 112 mg feksofenadyny. Podłużne, obustronnie wypukłe tabletki powlekane koloru brzoskwiniowego. Wskazania: Leczenie objawowe sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa. Przeciwskazania: Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Metafen Zatoki - produkt leczniczy zawierający w swoim składzie ibuprofen i pseudoefedryne stosowanym w celu leczenia dolegliwości związanych z chorobami zatok.
Metafen Zatoki - produkt leczniczy zawierający w swoim składzie ibuprofen i pseudoefedryne stosowanym w celu leczenia dolegliwości związanych z chorobami zatok.
Produkt leczniczy stosowany w leczeniu zaburzeń wzwodu u dorosłych mężczyzn.
Magne B6 stosowany jest kiedy zostają stwierdzone: niedobór magnezu, czynnościowe objawy niedoboru (m.in. tężyczka utajona), profilaktyka. Wspomagająco w miażdżycy, nadciśnieniu, chorobie niedokrwiennej serca, padaczce,nerwicach i stresie. Skład: 1 tabl. powl. zawiera 470 mg mleczanu magnezu (48 mg Mg) i 5 mg witaminy B6. Działanie: Preparat przeciwstresowy, uzupełniający niedobór magnezu w ogranizmie. Magnez jest makroelementem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania komórek; zmniejsza pobudliwość i
Wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego i utrzymanie dobrego samopoczucia.
Dorminox, doxylamini hydrogenosuccinas 12,5 mg, tabletki powlekane Lek Dorminox przeznaczony jest do krótkotrwałego, objawowego leczenia sporadycznie występującej bezsenności u osób dorosłych, zwłaszcza w przypadku występowania trudności z zasypianiem, częstych przebudzeń nocnych lub wczesnego budzenia w godzinach porannych związanych ze stresem bądź zmianą stref czasowych