Sinecod syrop 1.5mg/ml 100 ml

Sinecod syrop 1.5mg/ml 100 ml

Skład:
Krople doustne
1 ml (22 krople) zawiera:
substancję czynną: cytrynian butamiratu 5,00 mg
substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona.
Syrop
10 ml zawiera:
substancję czynną: cytrynian butamiratu 15,00 mg
substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona.

Krople i syrop zawierają sacharynę oraz sorbitol i dlatego mogą być stosowane przez chorych na cukrzycę.

Podmiot odpowiedzialny:
Novartis Consumer Health GmbH
Zielstattstrasse 40, 81379 Monachium, Niemcy

Co to jest Sinecod

Sinecod w postaci kropli doustnych i syropu to preparaty, których składnikiem czynnym jest butamirat - nieopioidowa substancja przeciwkaszlowa. Hamuje ona odruch kaszlu, rozszerza oskrzela. Nie powoduje uzależnień, wykazuje mniej działań niepożądanych niż opioidowe leki przeciwkaszlowe.
Preparaty Sinecod - krople doustne i syrop stosowane są do leczenia objawowego kaszlu różnego pochodzenia. Pomocniczo stosowane są w okresie przed- i pooperacyjnym do tłumienia odruchu kaszlu u pacjentów poddawanych zabiegom chirurgicznym lub bronchoskopii.

Co należy wiedzieć przed zastosowaniem preparatu Sinecod?

Kropli doustnych lub syropu Sinecod nie powinny stosować osoby z nadwrażliwością na którykolwiek ze składników tych preparatów. W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).

Kiedy pacjent nie powinien sam decydować o przyjmowaniu preparatu Sinecod krople doustne lub syrop?
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią mogą stosować krople doustne lub syrop Sinecod wyłącznie na zlecenie lekarza.
Nie stosować preparatów Sinecod u dzieci poniżej 7. miesiąca życia.

Czy Sinecod krople doustne i syrop wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługę maszyn?
Preparat Sinecod krople doustne i syrop używany w zalecanych dawkach nie wpływa na zdolność koncentracji.

Jak stosować preparat Sinecod?

Jeżeli to możliwe, zarówno krople jak i syrop powinny być stosowane przed jedzeniem.
Schemat dawkowania kropli doustnych - postaci przeznaczonej dla dzieci młodszych:
Dzieci w wieku od 7. miesięcy do 1 roku życia: jednorazowo 10 kropli (2,27 mg)
Dzieci od 1. roku życia do 3 lat: jednorazowo 15 kropli (3,41 mg)
Dzieci w wieku powyżej 3 lat: jednorazowo 25 kropli (5,67 mg)
W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.

Schemat dawkowania syropu - postaci przeznaczonej dla dzieci starszych i dorosłych
Dzieci od 4. do 6. roku życia: jednorazowo 5 ml (7,5 mg)
Dzieci od 6. do 12. roku życia: jednorazowo 10 ml (15,0 mg)
Dzieci powyżej 12. roku życia: jednorazowo 15 ml (22,5 mg)
W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 8 godzinach, do 3 razy na dobę.
Dorośli: jednorazowo 15 ml (22,5 mg)
W razie potrzeby dawkę można powtórzyć po 6 godzinach, do 4 razy na dobę.
W przypadku kaszlu utrzymującego się dłużej niż kilka dni wymagana jest konsultacja z lekarzem w celu ustalenia przyczyny (wykluczenia niekiedy groźnych, organicznych zmian w układzie oddechowym lub kaszlu polekowego).
W przypadku przedawkowania preparatu należy zwrócić się po poradę do lekarza.

Czy możliwe są działania niepożądane po zastosowaniu preparatu Sinecod?

Preparaty Sinecod - krople doustne i syrop są na ogół dobrze tolerowane. W rzadkich przypadkach obserwowano wysypki skórne, nudności, biegunkę, zawroty głowy.
W przypadku pojawienia się ww. objawów należy zwrócić się po poradę do lekarza.
Nie stosować preparatów Sinecod po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu.
Preparaty należy przechowywać w temperaturze do 30°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

idź do sklepu
Sinecod syrop   100 ml

Sinecod syrop 100 ml

Sinecod to lek przeciwkaszlowy w postaci syropu, który można stosować zarówno u dorosłych jak i u dzieci już od 3 roku życia. Lek przeznaczony do stosowania w leczeniu objawowym kaszlu różnego pochodzenia.

idź do sklepu
Sinecod krople  20 ml

Sinecod krople 20 ml

Sinecod krople to lek zawierający substancję czynną: butamiratu cytrynian. Związek ten jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym.

idź do sklepu
Sinecod krople 5 mg/1ml 20 ml

Sinecod krople 5 mg/1ml 20 ml

Skład: Krople doustne 1 ml (22 krople) zawiera: substancję czynną: cytrynian butamiratu 5,00 mg substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona. Syrop 10 ml zawiera: substancję czynną: cytrynian butamiratu 15,00 mg substancje pomocnicze: sorbitol 70% roztwór, sól sodowa sacharyny, wanilina, kwas benzoesowy, etanol 96% (v/v), glicerol, wodorotlenek sodu 30% roztwór, woda oczyszczona. K

idź do sklepu
Sinecod 1,5mg /ml syrop 100ml

Sinecod 1,5mg /ml syrop 100ml

Wskazania: Preparat polecany do leczenia ostrego kaszlu różnego pochodzenia a także do tłumienia kaszlu w okresie przed i pooperacyjnym u pacjentów przechodzących zabiegi chirurgiczne i bronchoskopii Skład: cytrynian butamiratu Dawkowanie: dzieci 4 6 lat: jednorazowo 5ml syropu; dzieci 6 12 lat: jednorazowo 10ml; dzieci powyżej 12 lat: jednorazowo 15ml; osoby dorosłe: jednorazowo 15ml

idź do sklepu
Vernikabon syrop 100 ml

Vernikabon syrop 100 ml

Vernikabon syrop 100 ml - syrop przeciw pasożytom układu pokarmowego, pobudza apetyt, łagodzi nudności.

idź do sklepu
HERBAPini syrop   116 ml

HERBAPini syrop 116 ml

Syrop Herbapini (Sirupus Pini compositum) to lek przeciwkaszlowy. Syrop zawiera fosforan kodeiny, podawany doraźnie w suchym męczącym kaszlu, jaki towarzyszy nieżytom górnych dróg oddechowych.

idź do sklepu
Lipomal syrop 125 g

Lipomal syrop 125 g

Lipomal przeciwgorączkowy syrop o smaku malinowym przeznaczony specjalnie dla dzieci. Lipomal to syrop polecany szczególnie podczas: - stanów gorączkowych, - przeziębień, - zapaleń gardła, - kaszlu. Lek moze być stosowany u dzieci w wieku powyżej 1 roku życia.

idź do sklepu
Ivex syrop 100 ml

Ivex syrop 100 ml

Syrop Ivex to wyrób medyczny z wyciągami z bluszczu, tymianku i prawoślazu. Preparat rekomendowany zarówno w przypadku kaszlu mokrego, jak i kaszlu suchego. Syrop przeznaczony do stosowania u dorosłych oraz dzieci powyżej 1. roku życia.

idź do sklepu
EKAMEDICA  Syrop Malina 300 ml

EKAMEDICA Syrop Malina 300 ml

EKAMEDICA Syrop Malina 300 ml - Syrop z owoców malin z dodatkiem naturalnej witaminy C pochodzącej z ekstraktu z owoców aceroli.

idź do sklepu
EKAMEDICA Syrop Czarny Bez  300 ml

EKAMEDICA Syrop Czarny Bez 300 ml

EKAMEDICA Syrop Czarny Bez 300 ml - Syrop z owoców czarnego bzu z dodatkiem naturalnej witaminy C pochodzącej z ekstraktu z owoców acerolii.

idź do sklepu
HONIKAN KASZEL JUNIOR syrop 230g

HONIKAN KASZEL JUNIOR syrop 230g

HONIKAN KASZEL JUNIOR syrop 230g - syrop chroni błonę śluzową przed czynnikami drażniącymi oraz wspomaga nawilżanie i usuwanie wydzieliny.

idź do sklepu
EKAMEDICA  Syrop Aronia Czarna Porzeczka 300 ml

EKAMEDICA Syrop Aronia Czarna Porzeczka 300 ml

EKAMEDICA Syrop Aronia Czarna Porzeczka 300 ml - Syrop aronia z czarną porzeczką to pasteryzowany syrop z owoców aronii i czarnej porzeczki. J

idź do sklepu
Bio food syrop malina z agawą bio 250 ml

Bio food syrop malina z agawą bio 250 ml

SKŁADNIKIsok z malin* (50 %), syrop z agawy* (50 %). (*certyfikowany składnik ekologiczny)OPIS Jest to syrop naturalnie wytworzony z soku z malin. Uzyskany syrop, dosładza się syropem z agawy odpowietrza się, rozlewa do butelek i pasteryzuje, po czym schładza.WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 gWartość energetyczna: 886 kJ/215 kcal Tłuszcz: 0,3 g w tym kwasy tłuszczowe nasycone: 0,1 g Węglowodany: 55 g w tym cukry: 52 g Białko: 0,1 g Sól: 0,02 gZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIA Przechowywać w suchym, chłodnym m

idź do sklepu
MAGNEFAR B6 JUNIOR syrop - 120ml

MAGNEFAR B6 JUNIOR syrop - 120ml

Syrop o smaku malinowym, zawierający magnez oraz witaminę B6.

idź do sklepu
EKAMEDICA Syrop Malina Sosna 300 ml

EKAMEDICA Syrop Malina Sosna 300 ml

EKAMEDICA Syrop Malina Sosna 300 ml - Syrop z owoców malin z wyciągiem z pędów sosny.

idź do sklepu