Opis Theraflu EXTRA GRIP Preparat stosuje się w leczeniu objawów grypy i przeziębienia. Skład (1 saszetka): paracetamol 650 mg, chlorowodorek fenylefryny 10 mg, maleinian feniraminy 20 mg oraz substancje pomocnicze w tym sacharoza. Dawkowanie Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: Zawartość jednej saszetki należy rozpuścić w 1 szklance gorącej wody. Przyjmować doustnie w postaci gorącego napoju. Jednorazowo można przyjąć zawartość 1 saszetki. W razie konieczności dalszego leczenia objawowego dawkę tę można
Wskazania: Leczenie objawowe dolegliwości związanych z chorobami zatok takich jak: ból głowy, niedrożność zatok i nosa przebiegająca z bólem oraz objawami przekrwienia i obrzęku błony śluzowej. Działa przeciwgorączkowo, łagodzi objawy przeziębienia i grypy (dreszcze, bóle mięśni i głowy). Dawkowanie: Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat 1 saszetka co 4-6 godzin. W ciągu doby można przyjąć maksymalnie zawartość 3 saszetek. Zawartość 1 saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Przyjmować dou
Wskazania: wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych; dla dzieci od 1. roku życia i osób dorosłych. Skład: substancja czynna: 1ml syropu zawiera 50mg inozyny pranobeks; substancje pomocnicze: sacharoza, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, woda oczyszczona, sacharyna sodowa, glicerol, etanol 96%, aromat malinowy L-144739 (cukier, glikol propylenowy, etanol, naturalna substancja zapachowa). Działanie: substancją czynną
Skład: Kwas acetylosalicylowy, fenylefryny wodorowinian, chlorofenaminy maleinian, krzemionka koloidalna bezwodna, sacharoza, sacharyna sodowa, sodu cyklaminian, kwas cytrynowy bezwodny, aromat pomarańczowy. 1 saszetka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego i 15,58 mg fenylefryny wodorowinianu oraz 2 mg chlorofenaminy maleinianu. Wskazania i działanie: Polopiryna Complex w formie proszku do sporządzenia roztworu doustnego o smaku pomarańczowym, to wieloskładnikowy lek na przeziębienie o skojarzonym dz
Skład 100 g zawiera 2,75 mentulu, 5 g kamfory, 1,5 g oleju eukaliptusowego, 5 g olejku terpentynowego. Inne składniki to tymol, olejek z drzewa cedrowego, wazelina biała. Wskazania Vicks VapoRub jest maścią stosowaną w objawach podrażnień i stanów zapalnych błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszlu, katarze z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania („zatkanego nosa”). Dawkowanie Maść do nacierania klatki piersiowej i pleców oraz do inhalacji składników lo
Suplement diety Rutinacea max D3 + Czosnek zawiera: rutozyd, witaminy C i D, cynk, selen, wyciąg z owoców pomarańczy gorzkiej, w tym bioflawonoidy oraz wyciąg z czosnku. Selen, cynk oraz witaminy D i C pomagają w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego. Witamina C przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Selen i cynk pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym. Obecna w składzie witamina D pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów oraz w prawidłowym. Wyciąg z cz
<span style= font-weight: bold; >Wskazania:</span> Lek homeopatyczny stosowany wspomagająco w leczeniu suchego, drażniącego kaszlu. <span style= font-weight: bold; >Dawkowanie:</span> Doustnie. Dorośli: 15 ml syropu 3 - 5 razy dziennie. Dzieci powyżej 6 roku życia: 5 ml syropu 3-5 razy dziennie. Dzieci poniżej 6 roku życia: według wskazań lekarza. Jeżeli lekarz nie zaleci inaczej należy podawać 2,5 ml syropu 3 – 5 razy dziennie. Podczas stosowania leku zaleca się wykorzystanie
Fervex jest produktem leczniczym na bazie paracetamolu, kwasu askorbowego i maleinianu feniraminy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Stosuje się doraźnie przy leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, w stanach przeziębienia, zapalenia błon śluzowych nosa oraz gardła, nieżytów nosa na tle alergicznym oraz w przypadkach grypy połączonych z gorączką. Przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci powyżej 15 r.ż. Składniki leku: - paracetamol - działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe;
DAWKOWANIE - leczenie zapobiegawcze - 1 dawka tygodniowo - początek grypy - 1 dawka leku, w razie potrzeby powtórzyć 2 - 3 razy co 6 h - grypa pełnoobjawowa - 1 dawka rano i wieczorem przez 1 - 3 dni SKŁAD - filtrowany autolizat z wątroby i serca Anas Barbariae zdynamizowany do 200 K ZASTOSOWANIE - stany grypowe
Wskazania: Pomocniczo w przewlekłych i ostrych stanach zapalnych górnych dróg oddechowych, utrudnionym odkrztuszaniu z zalegającą wydzieliną, uporczywym kaszlu. Dawkowanie: >Doustnie. Dawkowanie dzieciom w wieku 0-1 lat (niemowlętom) należy skonsultować z lekarzem pediatrą, który określi dawkę i sposób podania. Podawanie dzieciom w wieku poniżej 5 lat należy skonsultować z lekarzem. Dzieciom w wieku 1-5 lat 2 do 3 razy dziennie miarką po 2,5 ml lub 1/2 łyżeczki od herbaty. Dzieciom w wieku 6-12 lat
Skład: 100 g syropu zawiera: Substancję czynną Alli cepae extractum fluidum (DER 1 : 6) - 15,0 g. Ekstrahent etanol 70%. Produkt zawiera 7 do 10 % etanolu. Wskazania: Produkt tradycyjnie stosowany w infekcjach górnych dróg oddechowych (przeziębienie, katar). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek składnik produktu. Grupa terapeutyczna: Leki stosowane w chorobach gardła i układu oddechowego Opakowanie: Butelka a`125g Forma: Syropy Status administracyjno prawny: Preparat dostępny bez recepty Po
IBUM Express 400 mg Skład: 1 kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu Wskazania do stosowania: Bóle rożnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego bóle głowy, w tym także migreny bóle zębów bóle mięśniowe, stawowe i kostne bóle po urazach nerwobóle bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie Bolesne miesiączkowanie Stany gorączkowe rożnego pochodzenia (miedzy innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na ibuprofen lub na którakolwiek substan
Gripex Duo jest lekiem przeznaczonym do doraźnego stosowania w celu leczenia objawów przeziębienia, grypy i stanów grypopodobnych, takich jak: gorączka, ból głowy, ból gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe, katar oraz niedrożność nosa i zatok przynosowych. Gripex Duo to lek złożony. Zawiera dwie substancje czynne: paracetamol i fenylefrynę. Paracetamol działa przeciwgorączkowo i przeciwbólowo, a fenylefryna zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa i zatok. Gripex Duo jest lekiem przeznaczon
Opis Syrop Pyrosal jest preparatem opartym na wyciągu z czterech ziół: kory wierzby, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy oraz liścia podbiału, stosowanym tradycyjnie jako środek pomocniczy w stanach podgorączkowych w przebiegu anginy, grypy, zapalenia gardła i oskrzeli. Ciała czynne z ziół zawarte w syropie działają głównie przeciwgorączkowo, napotnie i przeciwzapalnie. Skład (100 g): wyciąg płynny (1:1) z: liścia podbiału, kwiatu bzu czarnego, kwiatostanu lipy i kory wierzby (25:30:30:15), koncen
Wskazania: Wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. Dawkowanie: Doustnie. Dorośli w tym osoby w podeszłym wieku (powyżej 65 lat) - zalecana dawka to 50mg/kg masy ciała na dobę - zwykle 1 g, tj 2 tabletki 3 razy na dobę. Nie należy przyjmować więcej, niż 8 tabletek na dobę. Dzieci w wieku powyże 1 roku - zalecana dawka to 50mg/kg masy ciała na dobę, podawana w kilku dawkach podzielonych. Dla dzieci, które nie umieją połknąć tabletek, zaleca