Aspirin C tabl.mus. 400mg+240mg 40 tabl.

Aspirin C tabl.mus. 400mg+240mg 40 tabl.

Jak działa Aspirin®?

Substancją czynną Aspirin® jest kwas acetylosalicylowy. Mechanizm działania kwasu acetylosalicylowego jest szeroko udokumentowany i opisany w dostępnej literaturze. Kwas acetylosalicylowy hamuje produkcję niektórych substancji w ludzkim organizmie (znanych jako prostaglandyny) pośredniczących w powstawaniu bólu, gorączki i stanów zapalnych, które mogą towarzyszyć urazom. Dzięki temu łagodzi ból, obniża gorączkę i leczy stany zapalne.

Czy Aspirin® jest dobrze tolerowana?

Każdy lek, szczególnie gdy jest stosowany bez kontroli lekarza lub farmaceuty, może powodować działania niepożądane. Kwas acetylosalicylowy jest używany przez ludzi na całym świecie od ponad 100 lat, dzięki czemu jego bezpieczeństwo dla zdrowia jest dobrze poznane. Szczegółowe informacje na temat działań niepożądanych Aspirin® znajdują się w ulotce dołączonej do opakowania. Jeżeli podejrzewasz, że po przyjęciu Aspirin® pojawiły się u Ciebie działania niepożądane wymienione lub niewymienione w ulotce, przerwij stosowanie leku i skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Aspirin® wchodzi w reakcje z innymi lekami?

Kwas acetylosalicylowy zazwyczaj nie wpływa na działanie większości przepisanych przez lekarza lekarstw. Mimo to, jeśli przyjmujesz inne leki, przed rozpoczęciem przyjmowania kwasu acetylosalicylowego zalecamy skonsultowanie się z lekarzem.

Nie należy stosować Aspirin® wraz z lekiem metotreksat, podawanym w dawkach powyżej 15 mg na tydzień.

Należy zachować szczególną ostrożność i skonsultować się z lekarzem, jeżeli pacjent stosuje leki zmniejszające krzepliwość krwi, leki przeciwcukrzycowe, leki na dnę moczanową, leki przeciwdepresyjne, leki moczopędne, niektóre leki na nadciśnienie. Inne informacje dotyczące ewentualnych interakcji z innymi lekami oraz pozostałego ryzyka można znaleźć w ulotce dołączonej do opakowania.

Czy mogę stosować Aspirin® jeśli mam cukrzycę?

Cukrzyca nie jest przeciwwskazaniem do stosowania Aspirin®, ale działanie niektórych leków przeciwcukrzycowych może zostać zaburzone przez kwas acetylosalicylowy. W tym przypadku warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ to właśnie on ma najpełniejsze informacje związane z historią choroby i zażywanymi lekami, dlatego będzie w stanie udzielić najlepszej odpowiedzi na to pytanie.

W jaki sposób Aspirin® oddziałuje na krew?

Ze względu na swój mechanizm działania, to jest hamowanie enzymu cyklooksygenazy, odpowiedzialnego m.in. za wytwarzanie prostaglandyn i tromboksanów, Aspirin® może powodować zahamowanie krzepnięcia krwi. Jest to zarówno potencjalne działanie niepożądane, ponieważ może przyczynić się do krwawień, jak i działanie wykorzystywane w lecznictwie. Na rynku istnieją leki zawierające kwas acetylosalicylowy, wykorzystywane w medycynie w celu zapobiegania zawałom serca i udarom mózgu.

Czy można zażywać Aspirin® w trakcie ciąży?

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować kwasu acetylosalicylowego chyba, że na wyraźne polecenie lekarza i pod jego ścisłym nadzorem.
Dodatkowe informacje
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

idź do sklepu
Aspirin C 400 mg + 240 mg 40 tabletek musujących

Aspirin C 400 mg + 240 mg 40 tabletek musujących

Aspirin C 400 mg + 240 mg 40 tabletek musujących - lek w postaci tabletek musujących o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Substancjami czynnymi preparatu są kwas acetylosalicylowy w dawce 400 mg oraz witamina C w dawce 240 mg, na którą zwiększa się zapotrzebowanie organizmu w przebiegu chorób przeziębieniowych.

idź do sklepu
Aspirin tabl. 0,5 g 10 tabl. (karton)

Aspirin tabl. 0,5 g 10 tabl. (karton)

Wskazania: bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka. Dawkowanie: Dorośli – jednorazowo 1-2 tabletek. Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza – jednorazowo 1 tabletkę. Popić dużą ilością płynu. Nie zażywać na czczo. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania w ulotce dołączonej do opakowania. Działanie: • przeciwzapalne • przeciwgorączkowe • przeciwbólowe

idź do sklepu
Flavamed tabl.mus. 0,06 g 10 tabl.

Flavamed tabl.mus. 0,06 g 10 tabl.

Skład 1 tabl. zawiera 30 mg chlorowodorku ambroksolu. Opis działania: * sekrolitycznie * mukolitycznie * pobudza wydzielanie pęcherzykowego i oskrzelowego surfaktantu * zmiejsza lepkość śluzu Wskazania: wspomagająco w ostych i przewlekłych schorzeniach dróg oddechowych

idź do sklepu
Rutinacea Complete 90 + 30 = 120 tabletek

Rutinacea Complete 90 + 30 = 120 tabletek

Rutinacea Complete 90+30 tab. to bogata kompozycja specjalnie dobranych substancji aktywnych. Dawkowanie W leczniu: * dorośli: 2-5 tabl/ dzień; * dzieci powyżej 6 r.ż.: 1-2 tabl./ dzień. W profilaktyce przeźiębień: dorośli: 1 tabl. dziennie. ACL

idź do sklepu
Aspirin Pro tabl.powl. 0,5 g 20 tabl.

Aspirin Pro tabl.powl. 0,5 g 20 tabl.

Wskazania: ASPIRIN® PRO to nowoczesna tabletka powlekana z musującym rdzeniem. Dzięki unikatowej, opatentowanej przez firmę Bayer technologii mikroaktywnych cząsteczek przynosi jeszcze szybszą ulgę w bólach głowy, zębów i mięśni, a także łagodzi dolegliwości towarzyszące przeziębieniu i grypie. Działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo oraz łagodzi stan zapalny. Właściwości: Nowa ASPIRIN® PRO oparta jest na unikatowej, opatentowanej przez firmę Bayer technologii MicroActive®. Dzięki tej rewolucyjnej techno

idź do sklepu
Nurofen Forte tabl.powl. 0,4 g 12 tabl.

Nurofen Forte tabl.powl. 0,4 g 12 tabl.

*1 tabl. powl. zawiera 400 mg ibuprofenu Działanie * przeciwbólowe * przeciwzapalne * przeciwgorączkowe * przeciwobrzękowe, . * w bólach miesiączkowych łagodzi stany skurczowe w miednicy małej, zmniejsza napięcie mięśnia macicy. Dawkowanie Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 r.ż.: zazwyczaj 200-400 mg ibuprofenu co 4-6 h. Maksymalna dawka dobowa ibuprofenu wynosi 1200 mg. Tabletki lub kapsułki popić płynem; należy połykać w całości (nie żuć i nie ssać).

idź do sklepu
Gardimax Medica tabl.dossania 5mg+1mg 24tabletki

Gardimax Medica tabl.dossania 5mg+1mg 24tabletki

Tabletki do ssania bez cukru, stosowane w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Skład 1 tabl: 5 mg chlorhexidini dihydrochloridum, 1 mg Lidocaini hydrochloridum. Wskazania Stosowane w celu łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze stanem zapalnym lub podrażnieniem w przebiegu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Dawkowanie Tabletkę ssać powoli: Dzieci od 6 lat: 3-5 tabl. na dobę. Dorośli: 6-10 tabl. n

idź do sklepu
Magnez z Potasem 690 mg, 60 tabl.

Magnez z Potasem 690 mg, 60 tabl.

Magnez z Potasem 690 mg, 60 tabl. Sanbios. Połączenie cytrynianiu magnezu z witaminami B1 (tiaminą) i B6 (pirydoksyną) oraz cytrynianem potasu

idź do sklepu
MSM Siarka Organiczna 750mg +wit.c, 180 tabl.

MSM Siarka Organiczna 750mg +wit.c, 180 tabl.

MSM Siarka Organiczna 750mg, 180 tabl. OptiMSM® zyskał reputację najczystszej, najbezpieczniejszej i najbardziej spójnej MSM na świecie.

idź do sklepu
Spirulina 250mg, 400 tabl.

Spirulina 250mg, 400 tabl.

Spirulina 250mg, 400 tabl. MyVita, zawiera ponad 60% białka, dużą ilość chlorofilu, witamin i mikroelementów, poprawia ogólne funkcjonowanie organizmu

idź do sklepu
Meno-Klima 60 tabl.

Meno-Klima 60 tabl.

Meno-Klima 60 tabl. Sanbios. Produkt stanowi bogate źródło fitoestrogenów, a w szczególności izoflawonów z koniczyny, polifenoli z zielonej herbaty, a liść melisy.

idź do sklepu
Witamina K2 MK-7 Max 200 mcg 120 tabl.

Witamina K2 MK-7 Max 200 mcg 120 tabl.

Witamina K2 MK-7 Max 200 mcg 120 tabl. MyVita. Witamina K2 200 mcg MyVita to najbardziej naturalna forma tej witaminy - MENACHINON, czyli MK-7, pozyskiwana z natto - fermentowanych ziaren soi.

idź do sklepu
MSM tabletki 500mg, 100 tabl

MSM tabletki 500mg, 100 tabl

MSM tabletki 500mg, 100 tabl MyVita. Metylosulfonylometan -Organiczny związek siarki.

idź do sklepu
Iron Complex 100 tabl.

Iron Complex 100 tabl.

Iron Complex 100 tabl. Now Foods, zawiera dzięgiel chiński (Angelica sinensis) korzeń/kłącze czerwona malina (Rubus ideaus) liść, kwas L-askorbinowy, bisglicynian żelaza

idź do sklepu
Allertec wapno plus tabl.mus. 20 tabl.

Allertec wapno plus tabl.mus. 20 tabl.

ALLERTEC® WAPNO PLUS suplement diety Zawiera substancje słodzące Wapń + Pachnotka + Kwercetyna + Wit. D3 Dla osób podatnych na alergeny. 20 tabletek musujących o smaku cytrynowym Bez dodatku cukrów. Może być stosowany przez diabetyków

idź do sklepu

Scopolan 10mg drażetki 10 sztuk

Wskazania: Stany skurczowe dróg żółciowych i pęcherzyka choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy wymioty po narkozie skurcze żołądka i przewodu pokarmowego zaparcia spastyczne skurcz odźwiernika Pomocniczo w różnicowaniu niedrożności jajowodów w diagnostyce radiologicznej przełyku żołądka dwunastnicy i dróg moczowych Skład: 1 tabl drażowana zawiera 10 mg butylobromku hioscyny Dawkowanie: Doustnie Dorośli i dzieci powyżej 12 r ż 1 2 tabl 3 5 razy dziennie Dzieci od 6 12 r ż 10 mg 1 tabl 2

idź do sklepu