ASPIRIN C, 400 mg + 240 mg, tabletki musujące
(Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum)
1. CO TO JEST LEK ASPIRIN C I W JAKIM CELU SIĘ GO STOSUJE
Aspirin C zawiera kwas acetylosalicylowy, który działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo oraz witaminę C, której dodatek jest korzystny w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C.
Wskazania do stosowania:
Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe).
Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
.
2. INFORMACJE WAŻNE PRZED ZASTOSOWANIEM LEKU ASPIRIN C
Kiedy nie stosować leku Aspirin C:
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne, inne salicylany lub
którykolwiek z pozostałych składników leku Aspirin C,
- jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
- jeśli u pacjenta występuje choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
- jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
- jeśli u pacjenta występują napady astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów
lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
- jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w
dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
- jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
- u dzieci do 12 lat w przebiegu infekcji wirusowej.
Kiedy zachować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin C
- jeśli pacjentka jest w pierwszym i drugim trymestrze ciąży,
- jeśli pacjentka karmi piersią,
- jeśli u pacjenta występuje nadwrażliwość na niesteroidowe leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne lub inne substancje alergizujące,
- jeśli pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, np. pochodne kumaryny, heparyny,
- jeśli u pacjenta występuje zaburzona czynność wątroby lub nerek,
- jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa lub krwawienia z przewodu pokarmowego,
- jeśli u pacjenta występuje choroba genetyczna polegająca na niedoborze enzymu - dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.
Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy lub inne reakcje nadwrażliwości. Na reakcje takie szczególnie narażeni są pacjenci z astmą oskrzelową, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym, polipami błony śluzowej nosa oraz u których występują reakcje alergiczne na inne substancje (np. reakcje skórne, świąd, pokrzywka).
Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi (włącznie z niewielkimi zabiegami, np. ekstrakcja zęba) powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.
Kwas acetylosalicylowy, nawet w małych dawkach, zmniejsza wydalanie kwasu moczowego z organizmu. U pacjentów ze skłonnością do zmniejszonego wydalania kwasu moczowego lek może spowodować napad dny moczanowej.
W związku z możliwością wystąpienia zespołu Reye’a - rzadkiej, ale poważnej choroby - lek może być zastosowany w przebiegu chorób gorączkowych u dzieci i młodzieży poniżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza.
Preparat ten należy do grupy leków, które mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiet. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Stosowanie leku Aspirin C z innymi lekami
Należy powiedzieć lekarzowi o wszystkich przyjmowanych ostatnio lekach, również tych, które wydawane są bez recepty.
Należy zastosować szczególną ostrożność stosując lek Aspirin C z następującymi lekami, gdyż kwas acetylosalicylowy nasila:
- działanie toksyczne metotreksatu na szpik kostny; nie należy stosować kwasu acetylosalicylowego jednocześnie z metotreksatem stosowanym w dawkach 15 mg na tydzień lub większych; jednoczesne stosowanie metotreksatu w dawkach mniejszych niż 15 mg na tydzień wymaga zachowania szczególnej ostrożności;
- działanie leków przeciwzakrzepowych (np. pochodne kumaryny, heparyna), leków trombolitycznych (rozpuszczających skrzepy wewnątrznaczynio
Aspirin C - produkt leczniczy zawierający składniki działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Wskazania: Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym i lub umiarkowanym nasileniu Skład: 1 tabletka Aspirin zawiera: 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwasu askorbinowego Dawkowanie: Jednorazowo od 1 do 2 tabletek musujących W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin
Tabletki musujące Efferalgan to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Lek można podawać w leczeniu objawów przeziębienia oraz stanów grypopochodnych a także gorączki czy bóli różnego pochodzenia, np. ból zębów, głowy, menstruacyjny, nerwobóle.
Objawowe leczenie dolegliwości bólowych o małym lub umiarkowanym nasileniu (np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy.
Wskazania: Aspirin Cardio jest lekiem który zawiera kwas acetylosalicylowy Podawany w małych dawkach hamuje agregację zlepianie płytek krwi działa przeciwzakrzepowo Skład: kwas acetylosalicylowy Dawkowanie: 1 tabletka dziennie
Wskazania: Aspirin Cardio jest lekiem który zawiera kwas acetylosalicylowy Podawany w małych dawkach hamuje agregację zlepianie płytek krwi działa przeciwzakrzepowo Skład: kwas acetylosalicylowy Dawkowanie: 1 tabletka dziennie
Plusssz Elektrolity Senior 100% complex 24 tabletki musujące - to preparat stworzony z myślą o seniorach.
Suplement diety polecany w celu uzupełnienia diety w witaminę C.
Plusssz Elektrolity Sport 24 tabletki musujące - to profesjonalny preparat stworzony dla osób aktywnych fizycznie.
Tabletki musujące Novativ Calcium + Witamina C, dzięki zawartości wapnia wspierają utrzymanie zdrowych kości i zębów. Wapń przyczynia się również do zachowania prawidłowego metabolizmu energetycznego naszego organizmu. Tabletki musujące Novativ wzbogacone zostały o witaminę C, która wspomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi.
Plusssz Elektrolity 100% Ashwagandha Complex smak jabłko-mięta 24 tabletki musujące - w naturalny sposób wspierać odporność organizmu w warunkach stresu, a także może wspierać utrzymanie witalności oraz dobrego samopoczucia psychicznego i fizycznego.
Zdrovit Litorsal + Magnez Wit.B6 24 tabletki musujące - elektrolity oraz magnez z witaminą B6 w postaci tabletek musujących.
Plusssz Elektrolity + 100% Multiwitamina smak ananas-mango 24 tabletki musujące - to suplement diety zawierający specjalny zestaw składników mineralnych (sód, potas, magnez, wapń i chlor), glukozę oraz kompleks 10 najważniejszych witamin w ilościach zapewniających 100% dziennych Referencyjnych Wartości Spożycia dla osób dorosłych.
Aspirin C - produkt leczniczy zawierający składniki działające przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
Wskazania: ACC mini jest produktem leczniczym stosowanym do rozrzedzania wydzieliny znajdującej się w drogach oddechowych w celu jej łatwiejszego odkrztuszenia Skład: 1 tabletka musująca zawiera 100 mg acetylocysteiny Dawkowanie: Dzieci w wieku od 7 do 14 lat: 1 tabletka musująca ACC mini cztery razy na dobę lub 2 tabletki musujące dwa razy na dobę Dzieci w wieku od 3 do 6 lat: 1 tabletka musująca ACC mini dwa lub trzy razy na dobę