Wskazania: bóle o małym i umiarkowanym nasileniu, gorączka. Dawkowanie: Dorośli – jednorazowo 1-2 tabletek. Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza – jednorazowo 1 tabletkę. Popić dużą ilością płynu. Nie zażywać na czczo. Szczegółowe informacje dotyczące dawkowania w ulotce dołączonej do opakowania. Działanie: • przeciwzapalne • przeciwgorączkowe • przeciwbólowe
Ibuprom® Ultramax Ibuprofen tabl. powl. 600 mg 10 szt. Maksymalnie 2 tabletki na dobę. Wskazania: Doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów, bóle mięśniowe, stawowe i kostne (w tym także bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie. Dawkowanie: Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkróts
Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu Substancje pomocnicze to: makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór), żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124), lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha Atrament: Opacode NSP-78-1802 (tytanu dwutlenek (E171), poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek). Wskazania i działanie Bóle różnego pochodzenia
Dodatkowe informacje Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu
Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Skład Każda tabletka zawiera: Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg. Substancje pomocnicze: powidon, skrobia żelowana, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian. Dawkowanie Lek przeznaczony do stosowania doustnego. Zalecane jest następujące dawkowanie: Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na dobę. Dzieci w wieku powyżej 12
Ultra cienka powłoczka i nowoczesny rdzeń tabletki pozwalają na rekordowo szybkie uwolnienie substancji czynnej w żołądku, aby jak najszybciej aktywować tabletkę. WSKAZANIA DO ZASTOSOWANIA: Bóle różnego pochodzenia o umiarkowanym i słabym nasileniu w tym: bóle głowy, migrena, bóle zębów, bóle mięśniowo-stawowe, bóle okolicy krzyżowej, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie, gorączka w przebiegu przeziębienia i grypy. Jedna tabletka drażowana Ibupromu® RR zawiera substancję czynną: ibuprofen 400 mg
Wskazania: Lek przeznaczony dla niemowląt od 0 miesięcy i dzieci w gorączce trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Właściwości: Lek przeznaczony dla niemowląt od 0 i dzieci w gorączce trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego. Pedicetamol to: Łatwiejsze dawkowanie i lepsza akceptacja leku przez niemowlęta i małe dzieci dzięki 4 razy mniejszej objętości płynu, Precyzyjne dawkowanie dzięki dołączonym specjalnym dozownikom (kroplo
Scopolan compositum stosuje się w krótkotrwałym leczeniu dolegliwości bólowych o dużym nasileniu w stanach skurczowych: przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (np. kolka żółciowa), układu moczowo-płciowego (np. kolka nerkowa, stany skurczowe związane z kamicą moczowodową, bolesne miesiączkowanie). Scopolan compositum jest wskazany w sytuacji, gdy stosowanie innych leków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne. Scopolan compositum zawiera dwie
Opis produktu: Skład 1 tabletka zawiera:500mg Metamizolum natricum Wskazania Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu, gorączka (gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne). Przeciwwskazania nadwrażliwość na metamizol i inne pochodne pirazolonu, nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiająca się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa, zmiany w obrazie morfologicznym krwi (agranulocytoza, leukopenia, niedokrwistość),
Pyralgina (Metamizolum natricum) 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu, tabletki Wskazania Ból różnego pochodzenia o dużym nasileniu, gorączka (gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne). Przeciwwskazania * nadwrażliwość na metamizol i inne pochodne pirazolonu, * nadwrażliwość na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiająca się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa, * zmiany w obrazie morfologicznym krwi (agranulocyto
Opis ALEVE Lek przeciwbólowy i przeciwzapalny. Skład 1 tabletka zawiera Substancja czynna: 220 mg naproksenu sodowego. Pozostałe składniki: powidon K30, celuloza mikrokrystaliczna, talk, magnezu stearynian. Składniki otoczki: Opadry Blue YS-1-4215: tytanu dwutlenek, hypromeloza, makrogol 8000, indygotyna E132. Dawkowanie Sposób podawania Każdą dawkę należy przyjmować popijając szklanką wody - lek można przyjmować niezależnie od posiłku. Pokarm może nieznacznie spowalniać wchłanianie leku. Stosow
Scopolan jest lekiem zawierającym butylobromek hioscyny, który znosi stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej. Działanie rozkurczowe powoduje złagodzenie bolesnych skurczy przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo – płciowego. Wskazania do stosowania Scopolan stosuje się w dolegliwościach bólowych w stanach skurczowych: przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (np. kolka żółciowa), układu moczowo-płciowego (n
APAP przeziębienie junior Lek 3 w 1 na objawy przeziębienia i grypy. paracetamol 300 mg chlorowodorek fenylefryny 5 mg witamina C 20 mg Dawkowanie: Dzieci i młodzież w wieku 6-12 lat: 1 saszetka co 4-6 godz. Maksymalnie 4 saszetki na dobę Rozpuścić w 100 ml ciepłej wody Ostrzeżenia: Nie stosować dłużej niż 3 dni bez porady lekarskiej Należy przestrzegać 4 godzinnego odstępu pomiędzy dawkami Nie stosować u dzieci poniżej 6 roku życia Nie należy łączyć z innymi lekami zawierającymi paracetamol APAP prz
Nazwa: Nurofen Express Forte kapsułki Opakowanie: 20 kaps. Skład: Każda kapsułka zawiera 400 mg ibuprofenu. Ponadto lek zawiera: Makrogol 600, Potasu wodorotlenek, Woda oczyszczona, Sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, Woda oczyszczona, Czerwień koszenilowa (E124) Tusz: Opacode WB White NS-78-18011 O składzie: Tytanu dwutlenek (E171), Glikol propylenowy Hypromeloza 3 cP Substancje pomocnicze w przetwarzaniu: Triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha Lecytyna Lek Nurofen Ex
Lek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny oraz przeciwbólowy. Skład diklofenak sodowy 25 mg oraz substancje pomocnicze. Dawkowanie Dorośli oraz dzieci od 14 lat: początkowo 1 kapsułka. Dawke można powtórzyć po 4-6 godzianch. Nie przekraczać dawki 75 mg dziennie. Działanie Przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejsza gorączkę. Wskazania Voltaren Express Forte stosuje się w bólach mięśni, bólach reumatycznych, ostrym bólu okolicy lędźwiowo-krzyżowej (ból pleców), bólu głowy, bólu zębów, bolesnym miesiączkowaniu