Ból i gorączka

Nurofen Express Forte 30kaps.

Nurofen Express Forte 30kaps.

Skład Substancją czynną leku jest ibuprofen – 1 kapsułka miękka zawiera 400 mg ibuprofenu Substancje pomocnicze to: makrogol 600, potasu wodorotlenek (50% roztwór), żelatyna, sorbitol ciekły, częściowo odwodniony, woda oczyszczona, czerwień koszenilowa (E124), lecytyna, triglicerydy nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha Atrament: Opacode NSP-78-1802 (tytanu dwutlenek (E171), poliwinylu octanoftalan, makrogol 400, amonowy wodorotlenek). Wskazania i działanie Bóle różnego pochodzenia

idź do sklepu
Nurofen Forte tabl.powl. 0,4 g 24 tabl.

Nurofen Forte tabl.powl. 0,4 g 24 tabl.

Skład: 1 tabletka zawiera: 400 mg ibuprofenu. Działanie: Działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo przez hamowanie cyklooksygenazy prostaglandynowej; przeciwobrzękowo, poprawia ruchomość stawów i usuwa uczucie zdrętwienia w stawach. W bólach miesiączkowych zmniejsza stężenie PGF2a i PGE2 przez co łagodzi stany skurczowe w miednicy małej, zmniejsza napięcie mięśnia macicy. Wskazania: Do stosowania doraźnie w słabych lub umiarkowanych bólach różnego pochodzenia (głowy, zębów, gardła, uszu

idź do sklepu
Scopolan czopki 0.01 g 6 szt.

Scopolan czopki 0.01 g 6 szt.

Scopolan jest lekiem zawierającym butylobromek hioscyny, który znosi stany skurczowe mięśni gładkich w obrębie jamy brzusznej. Działanie rozkurczowe powoduje złagodzenie bolesnych skurczy przewodu pokarmowego, dróg żółciowych oraz układu moczowo – płciowego. Wskazania do stosowania Scopolan stosuje się w dolegliwościach bólowych w stanach skurczowych: przewodu pokarmowego (np. skurcze żołądka, kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), dróg żółciowych (np. kolka żółciowa), układu moczowo – płciowego (n

idź do sklepu
Etopiryna 10 tabletek

Etopiryna 10 tabletek

Wskazaniami do stosowania Etopiryny są: bóle głowy oraz inne bóle o miernym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Skład 1 tabl. zawiera 300 mg kwasu acetylosalicylowego, 100 mg etenzamidu, 50 mg kofeiny. Wskazania Bóle głowy oraz inne bóle o miernym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego Przeciwwskazania Nadwrażliwość na lek, ciąża, (szczególnie 3 trymestr, zaburzenia krzepliwości, astma i polipy nosa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, dzieci poniżej 12 lat; jednoczesne stosowanie z krty

idź do sklepu
Opokan 7,5mg 30 tabletek

Opokan 7,5mg 30 tabletek

Opokan należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) i jest pierwszym preparatem dostępnym bez recepty, który w swoim składzie zawiera meloksykam w dawce 7,5 mg. Meloksykam to silna substancja czynna od lat z powodzeniem stosowana w leczeniu dolegliwości bólowych takich jak: bóle pleców bóle stawów bole kręgosłupa bóle reumatyczne 1 tabletka zawiera 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum) oraz substancje pomocnicze: w tym laktozę jednowodną. Tabletki Przeciwwskazania: Jeśli u pacjenta stwierdzo

idź do sklepu
Cefalgin tabletki  x 10

Cefalgin tabletki x 10

Cefalgin, 250 mg + 150 mg + 50 mg, tabletki (Paracetamolum + Propyphenazonum + Coffeinum) Cefalgin jest lekiem złożonym, zawierającym jako substancje czynne paracetamol i propyfenazon o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym oraz małą dawkę kofeiny. Substancje czynne wchodzące w skład leku wspomagają wzajemnie swoje działanie. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu.

idź do sklepu
Buscopan FORTE 0,02 g 10 tabletek

Buscopan FORTE 0,02 g 10 tabletek

Skład 1 tabl. powl. zawiera 20 mg butylobromku hioscyny. Wskazania i działanie Dolegliwości bólowe związane ze skurczami przewodu pokarmowego (np. kolka jelitowa), układu moczowego (kolka nerkowa), dróg żółciowych (kolka wątrobowa) oraz narządu rodnego u kobiet (np. bolesne miesiączkowanie). Lek, będący czwartorzędową pochodną amonową, działa rozkurczowo (spazmolitycznie) na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego, dróg żółciowych i układu moczowego. Blokuje zakończenia nerwów cholinergicznych. Hamuje peryst

idź do sklepu
Metafen tabl.powl. 0,2g+0,325g 10tabl.(bli

Metafen tabl.powl. 0,2g+0,325g 10tabl.(bli

OPIS PRODUKTU Lek zawiera dwie substancje czynne ibuprofen oraz paracetamol wykazujące działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne. Opis Wskazania do stosowania: bóle różnego pochodzenia, w tym: bóle głowy migrena bóle menstruacyjne bóle zębów bóle mięśni bóle kości i stawów bóle lędźwiowo-krzyżowe bóle pourazowe nerwobóle gorączka. Dawkowanie Dorośli: jednorazowo 1 lub 2 tabletki. W razie konieczności dawkę można powtarzać do trzech razy na dobę. Nie stosować więcej niż 6 tabletek na do

idź do sklepu
Kompresy ThermaCare rozgrz.na szyję 2 szt.

Kompresy ThermaCare rozgrz.na szyję 2 szt.

ThermaCare Kompresy rozgrzewające na szyję ramiona nadgarstki Wskazania: ThermaCare Kompresy rozgrzewające na szyję ramiona nadgarstki to wyrób medyczny wskazany do stosowania w celu łagodzenia bólu mięśniowo-szkieletowego okolic szyi, barków, ramion i nadgarstka. Właściwości: ThermaCare Kompresy rozgrzewające na szyję ramiona nadgarstki to kompresy samorozgrzewające, przeznaczone do łagodzenia bólów mięśni i (lub) stawów związanych z nadmiernym wysiłkiem, przeciążeniami, skręceniami oraz zapaleniem sta

idź do sklepu
Vemonis Intense tabl.powl. 12 tabl.

Vemonis Intense tabl.powl. 12 tabl.

Vemonis Intense tabl. powl.(400 mg+60 mg+40 mg) - 12 szt. Lek Vemonis Intense jest przeznaczony do stosowania u osób dorosłych do objawowego leczenia: • bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu • bólów związanych ze stanami skurczowymi mięśni gładkich: - układu moczowo - płciowego (kolka nerkowa, bolesne miesiączkowanie), - przewodu pokarmowego (kolka jelitowa, zespół jelita drażliwego), - dróg żółciowych (zapalenie pęcherzyka żółciowego, zapalenie przewodów żółciowych), gdy zastosowanie inny

idź do sklepu
Ketonal Active kaps.twarde 50 mg 30 kaps.

Ketonal Active kaps.twarde 50 mg 30 kaps.

Ketonal Active to lek o działaniu przeciwbólowym, przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Przeznaczony jest dla młodzieży powyżej 15 roku życia i dorosłych. SKŁAD Substancją czynną leku jest ketoprofen (Ketoprofenum). Jedna kapsułka, twarda zawiera 50 mg ketoprofenu (Ketoprofenum). Substancje pomocnicze: laktoza jednowodna, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład kapsułki: żelatyna, tytanu dwutlenek (E 171), błękit patentowy (E 131). DAWKOWANIE Ten lek należy zawsze stosować dokładnie

idź do sklepu
Nurofen Forte  48 tabletek

Nurofen Forte 48 tabletek

Skład 1 tabletka zawiera substancję czynną ibuprofen 400mg oraz substancje pomocnicze: kroskarmeloza sodowa, sodu laurylosiarczan, sodu cytrynian, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna bezwodna. Otoczka cukrowa: karmeloza sodowa, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, sacharoza, tytanu dwutlenek (E 171), Makrogol 6000, tusz Opacode S-1-9460 HV Brown (szelak, zelaza tlenek czerwony E172, lecytyna sojowa, środek przeciwpienny DC1510) Działanie Przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Wskazania

idź do sklepu
Apap Noc 50 tabletek powlekanych

Apap Noc 50 tabletek powlekanych

Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie. Produkt ten został specjalnie stworzony z myślą o pacjentach cierpiących z powodu bólu pojawiającego się wieczorem lub w nocy, który może powodować trudności z zaśnięciem lub nocne wybudzenia. W skład preparatu Apap Noc wchodzą dwie substancje czynne: paracetamol w dawce 500 mg (lek, który skutecznie zwalcza ból i jednocześnie jest bezpieczny dla o

idź do sklepu
Ibuprom MAX Sprint kaps.miękkie 0,4g 10 kapsułek

Ibuprom MAX Sprint kaps.miękkie 0,4g 10 kapsułek

Skład: 1 kapsułka, miękka zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) 400 mg oraz substancje pomocnicze Wskazania do stosowania: Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (bóle głowy, m.in. ból napięciowy i migrena, bóle zębów, nerwobóle, bóle mięśniowe, bóle kostne i stawowe). Bolesne miesiączkowanie. Gorączka (m.in. w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych). Działanie: Ibuprofen (pochodna kwasu propionowego) należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Wyk

idź do sklepu
Etopiryna Extra  20tabletek

Etopiryna Extra 20tabletek

Wskazania i działanie Etopiryna Extra jest lekiem wieloskładnikowym, który łączy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Kofeina nasila działanie przeciwbólowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Lek zaleca się stosować w następujących wskazaniach: bóle głowy, w szczególności bóle migrenowe, oraz inne bóle o umiarkowanym nasileniu, zwłaszcza pochodzenia zapalnego. Skład Substancjami czynnymi leku są kwas acetylosalicylowy, paracetamol i

idź do sklepu