Skład 1 tabletka zawiera 500 mg paracetamolu (Paracetamolum). Wskazania Paracetamol Biofarm stosuje się w bólach różnego pochodzenia i o różnym natężeniu. Szczególnie zalecany jest w bólach głowy, migrenach, w bólach reumatycznych, stawowych, mięśniowych i kostnych, w bólach kręgosłupa, nerwobólach, bólach menstruacyjnych, w bólach zębów. Gorączka w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy. Działanie Paracetamol jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym podobnym do salicylanów, nie wywiera
APAP 100tabl. DUŻE OPAKOWANIE Apap uśmierza bóle różnego pochodzenia, a dodatkowo skutecznie zwalcza gorączkę nie obniżając prawidłowej temperatury ciała. Efekt terapeutyczny występuje już po 15-30 minutach od zażycia tabletki i utrzymuje się 4 do 6 godzin. Apap zawiera paracetamol w dawce 500mg dzięki czemu jest bezpiecznym lekiem przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, nawet dla: osób z chorobą wrzodową osób z nadciśnieniem tętniczym cierpiących na nadkwaśność i zgagę chorych na cukrzycę alergików os
OPAKOWANIE: 10 czopków WSKAZANIA: ból różnego pochodzenia np. bolesne ząbkowanie, po szczepieniach, objawowe leczenie stanów grypopodobnych i przeziębienia, gorączka. SPOSÓB UŻYCIA: Lek przeznaczony do podawania doodbytniczego u niemowląt (dzieci poniżej 1 roku życia). U niemowląt w wieku poniżej 3 miesięcy stosować tylko na zlecenie lekarza. Nie przekraczać dawki jednorazowej 10 mg na kilogram masy ciała dziecka. Można podawać 1 czopek trzy razy na dobę. Stosować nie częściej niż co 4 godziny.
Metafen jest lekiem w postaci tabletek do podawania doustnego. Zawiera dwie substancje czynne- ibuprofen, który należy do leków - niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i wykazuje obwodowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz dodatkowo przeciwzapalne oraz paracetamol o ośrodkowym działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat. Skład Każda tabletka zawiera: Substancje czynne: ibuprofen 200 mg, paracetamol 325 mg. Substan
Skład: 1 tabletka zawiera: 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum). Wskazania: Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i miesniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany: w krótkotrwałym leczeniu zaostrzen objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, młodziencze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniajace zapalenie stawów kregosłupa. Przeciwwskazania: Stosowanie produktu leczniczego jest przeciwwskazane w na
Skład: 1 tabletka zawiera: 7,5 mg meloksykamu (Meloxicamum). Wskazania: Lek przeciwzapalny i przeciwbólowy stosowany w bólach kostno-stawowych i miesniowych w przebiegu chorób reumatoidalnych i zwyrodnieniowych stawów. Stosowany: w krótkotrwałym leczeniu zaostrzen objawów chorób reumatoidalnych, takich jak: reumatoidalne zapalenie stawów, młodziencze reumatoidalne zapalenie stawów oraz zesztywniajace zapalenie stawów kregosłupa. Przeciwwskazania: Stosowanie produktu leczniczego jest przeciwwskazane w na
Wskazania: Objawowe leczenie bólu o niewielkim lub umiarkowanym nasileniu (np. bóle mięśniowo-kostne, ból zębów, bolesne miesiączkowanie). Dawkowanie: Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Zaleca się podawanie leku 30 minut przed posiłkiem. Uwaga! Lek nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zasto
Wybierając lek przeciwbólowy zwracaj uwagę także na szybkość jego działania. Leki w formie miękkich kapsułek żelatynowych zawierające ibuprofen w postaci płynnego roztworu szybciej uwalniają substancję czynną, dzięki czemu szybciej staje się ona dostępna i gotowa do zwalczania bólu. Ibuprom Sprint Caps to: nowoczesny sposób walki z bólem, szybkie wchłanianie, forma żelowej kapsułki, szybkie rozpuszczanie, lek dla niepokonanych każdego dnia. Szybkość działania to nie jedyna zaleta kapsułek Ibuprom Sprin
Skład: 1 kapsułka zawiera: ibuprofen 200 mg. Działanie: Preparat w postaci kapsułek zawiera ibuprofen, który zaliczany jest do grupy NLPZ odpowiadających za łagodzenie dolegliwości bólowych, stanów zapalnych, a także zmniejszanie ciepłoty ciała Sposób użycia: Dzieci od 6 do 9 lat (20-29 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem, w razie potrzeby 1 kapsułka co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 kapsułki (600 mg ibuprofenu). Dzieci od 10 do 12 lat (30-39 kg): dawka początkowa 1 kapsułka. Potem,
Doraźne leczenie bólów głowy oraz migreny bez aury. Skład 1 tabletka zawiera: 250mg kwasu acetylosalicylowego, 250mg paracetamolu, 65mg kofeiny Wskazania Stosowany w doraźnym leceniu bólu głowy oraz napadów migreny z aurą lub bez aury. Dawkowanie Dorośli: W przypadku pojawienia się bólu głowy należy wziąć 1 tabletkę i popić szklanką wody. W przypadku bardziej intensywnego bólu głowy można wziąć jednorazowo 2 tabeltki. w razie konieczności kolejną dawkę przyjąć po upływie 4-6h. Nie należy stosować
Apap Noc to pierwsze na polskim rynku połączenie sprawdzonego leku przeciwbólowego jakim jest Apap z łagodnie działającym składnikiem ułatwiającym zasypianie. Produkt ten został specjalnie stworzony z myślą o pacjentach cierpiących z powodu bólu pojawiającego się wieczorem lub w nocy, który może powodować trudności z zaśnięciem lub nocne wybudzenia. W skład preparatu Apap Noc wchodzą dwie substancje czynne: paracetamol w dawce 500 mg (lek, który skutecznie zwalcza ból i jednocześnie jest bezpieczny dla o
Wskazania: Wskazaniem do stosowania leku są dolegliwości bólowe o różnej etiologii o nasileniu słabym do umiarkowanego, w tym: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe, bóle okolicy lędźwiowo-krzyżowej, bóle kostne i stawowe. Właściwości: Ibuprom Max Sprint to: - silny lek w szybko działającej formie, - szybko rozpuszczająca się kapsułka, - szybkie wchłanianie substancji czynnej, - nowoczesna i wygodna postać przyjmowania leku. Ibuprom Max Sprint jest lekiem działającym przeciwbólowo, przeciwgorączkowo
WSKAZANIA: Doraźnie, u dorosłych w ostrych, umiarkowanych bólach różnego pochodzenia, takich jak: bóle głowy (w tym także migreny), bóle zębów bóle mięśniowe, stawowe i kostne (w tym także bóle pleców), bóle pourazowe, pooperacyjne, w tym związane z zabiegiem stomatologicznym, nerwobóle, bolesne miesiączkowanie. SKŁAD: 1 kapsułka miękka zawiera 600 mg ibuprofenu DOSTĘPNE OPAKOWANIA: 10 kapsułek DZIAŁANIE: Preparat działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie FORMA: Kapsułki DAWKOWANIE: Dorośli Zalecana da
Skład: bez aromatów i barwników 5 ml zawiesiny zawiera: Ibuprofen (Ibuprofenum) 200 mg Wskazania: Stany gorączkowe różnego pochodzenia, między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych, a także w przebiegu odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak: bóle głowy, gardła i mięśni (np. w przebiegu zakażeń wirusowych), bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bóle na skutek ząbkowania, bóle stawów i kości, na skutek urazó
Opis Nomigren to lek zawierający substancję czynną almotryptan. Lek Nomigren działa przeciwbólowo i jest stosowany w doraźnym leczeniu bólu głowy z ostrymi napadami migreny z aurą lub bez aury. Skład Substancją czynną leku jest almotryptan (Almotriptanum). Każda tabletka zawiera 12,5 mg almotryptanu (Almotriptanum) w postaci almotryptanu jabłczanu. Substancje pomocnicze: Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, mannitol, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), powidon K29-32, sodu stearylofumaran. Oto