Metafen żel Forte żel 0,1 g/g 100 g

Metafen żel Forte żel 0,1 g/g 100 g

Działanie:
Substancją czynną leku Metafen żel Forte jest ibuprofen. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Mechanizm jego działania polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn w zmienionej zapalnie tkance. Lek ma postać żelu, przeznaczonego do stosowania miejscowo na skórę.

Wskazania do stosowania:
Dolegliwości wymagające miejscowego działania przeciwbólowego i przeciwzapalnego: bóle towarzyszące chorobom układu mięśniowo szkieletowego; bóle pleców; nerwobóle; bóle pourazowe; bóle w lekkich postaciach zapalenia stawów.

Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. 1 g żelu zawiera 100 mg (10%) soli lizynowej ibuprofenu. Pozostałe składniki leku to: makrogol 200, trolamina, karbomer 980, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, olejek z pomarańczy gorzkiej, woda oczyszczona.

Kiedy nie stosować leku Metafen żel Forte:
- jeśli pacjent ma uczulenie na ibuprofen, inne niesteroidowe leki przeciwzapalne lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku;
- jeśli pacjent ma choroby alergiczne skóry;
- jeśli pacjent ma choroby zakaźne przebiegające ze zmianami skórnymi;
- jeśli pacjent ma oparzenia skóry;
- jeśli pacjent ma uszkodzenia skóry;
- jeśli w przeszłości występował u pacjenta skurcz oskrzeli, nieżyt nosa i pokrzywka w związku z przyjmowaniem kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych.
- Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat bez zalecenia lekarza.

Stosowanie:
Stosowanie u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat:
Należy wycisnąć około 3 cm żelu i delikatnie wsmarować w miejsce objęte dolegliwościami, aż do całkowitego wchłonięcia.
Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
W przypadku wrażenia, że działanie leku Metafen żel Forte jest za mocne lub za słabe, należy zwrócić się do lekarza.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

idź do sklepu
Metafen 20 tabletek

Metafen 20 tabletek

Metafen to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, stosowanym m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu

idź do sklepu
Metafen 10 tabletek

Metafen 10 tabletek

Metafen to produkt leczniczy o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, stosowanym m.in. w bólach głowy, zębów, stawów, nerwobólach, towarzyszących przeziębieniu, a także gorączce i bolesnym miesiączkowaniu

idź do sklepu
Metafen Zatoki 20 tabletek

Metafen Zatoki 20 tabletek

Metafen Zatoki - produkt leczniczy zawierający w swoim składzie ibuprofen i pseudoefedryne stosowanym w celu leczenia dolegliwości związanych z chorobami zatok.

idź do sklepu
Metafen Zatoki 10 tabletek

Metafen Zatoki 10 tabletek

Metafen Zatoki - produkt leczniczy zawierający w swoim składzie ibuprofen i pseudoefedryne stosowanym w celu leczenia dolegliwości związanych z chorobami zatok.

idź do sklepu
Metafen Paracetamol 500mg 20 tabletek

Metafen Paracetamol 500mg 20 tabletek

Wskazania: Metafen Paracetamol to produkt leczniczy do stosowania w leczeniu bólu o łagodnym do umiarkowanego nasilenia lub i gorączki Metafen Paracetamol wykazuje działanie przeciwbólowe i przeciwgorączkowe Metafen Paracetamol jest wskazany w bólach głowy mięśni zębów stawów nerwobólach bólach miesiączkowych oraz podczas gorączki Skład: Każda tabletka zawiera 500 mg paracetamolu Paracetamolum Dawkowanie: Dorośli: Doustnie  od 1 lub 2 tabletek 500 mg do 1000 mg paracetamolu  do 4 razy na dobę

idź do sklepu

Metafen Dexketoprofen 25mg 20 tabletek

Wskazania: Metafen Dexketoprofen jest lekiem przeciwbólowym należącym do grupy leków zwanych niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi NLPZ Stosowany jest w objawowym leczeniu bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego takim jak ból mięśni bolesne miesiączkowanie ból zębów Skład: Substancją czynną leku jest deksketoprofen w postaci deksketoprofenu z trometamolem Każda tabletka powlekana zawiera 25 mg deksketoprofenu Dawkowanie: Ten lek należy zawsze przyjmować dokładnie tak jak to opisano w ulot

idź do sklepu
Neomag Forte 50 tabletek

Neomag Forte 50 tabletek

NeoMag forte to jedyny produkt z podwójną dawką magnezu! Stres, przemęczenie, kawa, alkohol, papierosy, wysiłek fizyczny. Jeśli przynajmniej 2 z wymienionych czynników ryzyka dotyczą Ciebie to z pewnością brakuje Ci magnezu. Zalecamy stosowanie NeoMag forte! NeoMag forte dawniej znany był pod nazwą MGB6 forte.

idź do sklepu
Efferalgan Forte 1 g  8 tabletek

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek

Tabletki musujące Efferalgan Forte to lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Efferalgan forte stosuje się w gorączce oraz bólach rożnego pochodzenia, np. ból menstruacyjny, ból kostno-stawowy, nerwoból.

idź do sklepu
D-Vitum Forte 2000 j.m. 150 kapsułek

D-Vitum Forte 2000 j.m. 150 kapsułek

D-Vitum Forte 2000 j.m. 150 kapsułek - każda kapsułka zawiera 50 µg witaminy D, co stanowi 1000% zalecanej dziennej porcji dla osoby dorosłej. Kapsułki D-Vitum Forte, dzięki małym rozmiarom są łatwe do połknięcia.

idź do sklepu
D-Vitum Forte 2000 j.m. 90 kapsułek

D-Vitum Forte 2000 j.m. 90 kapsułek

D-Vitum Forte 2000 j.m. 90 kapsułek - każda kapsułka zawiera 50 µg witaminy D, co stanowi 1000% zalecanej dziennej porcji dla osoby dorosłej. Kapsułki D-Vitum Forte, dzięki małym rozmiarom są łatwe do połknięcia.

idź do sklepu
Neomag forte D3   50 tabletek

Neomag forte D3 50 tabletek

NeoMag forte d3 to wysoka dawka magnezu wzbogacona o aż 2000 j.m witaminy D3.Składniki suplementu diety NeoMag forte D3 przyczyniają się do: zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i mięśni prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego

idź do sklepu
Witamina K2 MONO Forte, 60 kapsułek

Witamina K2 MONO Forte, 60 kapsułek

W 100% naturalna witamina K2 w postaci MK-7 w dawce FORTE 200 mcg (µg) %RWS* - 250%

idź do sklepu
Essentiale forte  50 kapsułek EXP. 02/2025

Essentiale forte 50 kapsułek EXP. 02/2025

Essentiale Forte jest roślinnym produktem leczniczym stosowanym w chorobach wątroby.

idź do sklepu
Venescin forte  tabletki drażowane 30 sztuk

Venescin forte tabletki drażowane 30 sztuk

Venescin Forte to produkt leczniczy o działaniu przeciwobrzękowym.

idź do sklepu
MAXON FORTE tabl.powl.  50mg x  4tabl.

MAXON FORTE tabl.powl. 50mg x 4tabl.

Maxon Forte to syldenafil w większej dawce (50 mg) dostępny bez recepty. Lek ułatwia uzyskanie i trzymanie wzwodu.

idź do sklepu