Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego); dla dzieci od 3 miesiąca życia.
Skład: Substancją czynną leku jest ibuprofen, 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu. Ponadto lek zawiera: makrogolglicerolu hydroksystearynian, gumę ksantan, glicerol, sodu benzoesan, kwas cytrynowy jednowodny, disodu fosforan dwunastowodny lub disodu fosforan dwuwodny, sacharynę sodową, maltitol ciekły, aromat naturalny cola, wodę oczyszczoną. Wskazania: Lek Ibufen dla dzieci Forte jest przeznaczony do stosowania u dzieci, młodzieży i osób dorosłych w następujących przypadkach: gorączka różnego poch
Paracetamol Hasco Forte 240 mg/ 5 ml zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci od urodzenia smak truskawkowy 85 ml - to przeciwgorączkowy i przeciwbólowy lek w postaci zawiesiny doustnej, przeznaczony dla niemowląt i dzieci.
Axoprofen Forte 40mg/ml zawiesina doustna od 3 miesiąca 100 ml - lek w postaci zawiesiny doustnej o smaku pomarańczowym, który działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.
Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych; bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego); dla dzieci od 3. miesiąca życia.
Nurofen Forte dla dzieci to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który jest polecany w przypadku gorączki oraz dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu. Preparat można stosować także jako środek wspomagający leczenie stanów zapalnych ucha środkowego.
SmectaGo smak karmelowo-kakaowy zawiesina doustna 8 saszetek - wyrób medyczny stosowany w leczeniu ostrej i przewlekłej biegunki oraz bólu brzucha u dorosłych i dzieci powyżej 8 lat.
Lek w zawiesinie zawierający paracetamol jako składnik aktywny. Wskazany w gorączce i bólach różnego pochodzenia np: ból głowy, ból po ekstrakcji zęba. Może być stosowany u niemowląt od 1. dnia życia.Smak truskawowy.
Wskazania: Ibufen dla dzieci forte to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony dla dzieci Stosuje się go w zwalczaniu bólu gorączki stanu zapalnego który towarzyszy np ząbkowaniu infekcjom Skład: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu Dawkowanie: Określając dawkę ibuprofenu u dzieci o masie ciała powyżej 5 kg należy uwzględnić masę ciała mc i wiek dziecka Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg kg mc aż do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg kg mc
Wskazania: Ibufen dla dzieci forte to produkt leczniczy w postaci syropu przeznaczony dla dzieci Stosuje się go w zwalczaniu bólu gorączki stanu zapalnego który towarzyszy np ząbkowaniu infekcjom Skład: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu Dawkowanie: Określając dawkę ibuprofenu u dzieci o masie ciała powyżej 5 kg należy uwzględnić masę ciała mc i wiek dziecka Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg kg mc aż do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg kg mc
Nurofen Forte dla dzieci to niesteroidowy lek przeciwzapalny (NLPZ), który jest polecany w przypadku gorączki oraz dolegliwości bólowych różnego pochodzenia o umiarkowanym nasileniu. Preparat można stosować także jako środek wspomagający leczenie stanów zapalnych ucha środkowego.
Mucoref Alugastrin zawiesina doustna 14 saszetek x 15 ml - wyrób medyczny opracowany do objawowego leczenia refluksu żołądkowo-przełykowego i krtaniowo-gardłowego.
Do krótkotrwałego, objawowego leczenia, bólu o małym i umiarkowanym nasileniu i/lub gorączki.
Wskazania: Do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia Mniej płynu do połknięcia dzięki skoncentrowanej dawce Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin Bez cukru Skład: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu Dawkowanie: 3 6 miesięcy 5 7 6 kg 1 25 ml 3 razy 6 12 miesięcy 7 7 9 kg 1 25 ml 4 razy 1 3 lata 10 15 kg 2 5 ml 3 razy 4 6 lat 16 20 kg 3 75 ml 3 razy 7 9 lat 21 29 kg 5 ml 3 razy 10 12 lat 30 40 kg 7 5 ml 3 razy Powyżej 12 lat 10 ml 3 razy
Wskazania: Do stosowania u dzieci od 3 miesiąca życia Mniej płynu do połknięcia dzięki skoncentrowanej dawce Działa przeciwgorączkowo do 8 godzin Bez cukru Skład: 5 ml zawiesiny zawiera 200 mg ibuprofenu Dawkowanie: 3 6 miesięcy 5 7 6 kg 1 25 ml 3 razy 6 12 miesięcy 7 7 9 kg 1 25 ml 4 razy 1 3 lata 10 15 kg 2 5 ml 3 razy 4 6 lat 16 20 kg 3 75 ml 3 razy 7 9 lat 21 29 kg 5 ml 3 razy 10 12 lat 30 40 kg 7 5 ml 3 razy Powyżej 12 lat 10 ml 3 razy
Wyrób medyczny Ranigast S-O-S mleczko to zawiesina doustna zawierająca alginian sodu, węglan wapnia oraz wodorowęglan potasu. Preparat zmniejsza objawy refluksu żołądkowo-przełykowego, łagodzi nadkwaśność oraz działa ochronnie na śluzówkę żołądka.
Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 85ml Dzieci często nie chcą przyjmować tabletek i kapsułek, dlatego warto mieć w domu Apap dla dzieci Forte, który pomoże zwalczyć różnego pochodzenia bóle i gorączkę. Zawiesinę mogą stosować także dorośli i osoby starsze. Skład: 1ml zawiera 40mg paracetamolu. Pełna strzykawka doustna dozująca (5ml) zawiera 200mg paracetamolu. Substancje pomocnicze ze znanym efektem: parahydroksybenzoesan metylu (E218) – 0,68mg/ml, parahydroksybenzoesan propylu (E216) – 0,12mg/ml, s