Paracetamol Hasco Forte zaw.doust. 0,24g/5ml  85ml

Paracetamol Hasco Forte zaw.doust. 0,24g/5ml 85ml

OPIS
Lek Paracetamol Hasco Forte to zawiesina doustna o działaniu przeciwgorączkowym i przeciwbólowym przeznaczona do stosowania u niemowląt i dzieci.

SKŁAD
Substancją czynną leku jest paracetamol.
5 ml zawiesiny zawiera 240 mg paracetamolu.

Substancje pomocnicze: Sacharoza, guma ksantan (E415), kwas cytrynowy jednowodny (E 330), sodu benzoesan (E211), sodu pirosiarczyn (E223), aromat truskawkowy naturalny AR 2143 (zawiera naturalne substancje aromatyczne, w tym d-limonen oraz glikol propylenowy), woda oczyszczona.

DAWKOWANIE
Ten lek należy zawsze stosować zgodnie z opisem w ulotce dla pacjenta lub według wskazań lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się doustnie. Przed użyciem energicznie wstrząsnąć w celu uzyskania jednolitej zawiesiny.
Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, przeciętna jednorazowa dawka paracetamolu wynosi 10 do 15 mg na kilogram masy ciała.
W razie konieczności dawkę można powtarzać, nie częściej niż co 4-6 godzin, do 4 razy na dobę, czyli maksymalnie 60 mg/kg mc./dobę.

Wiek (masa ciała dziecka) Dawka jednorazowa Dawka Dobowa
od 0 do 3 miesiąca życia (do 4 kg) 1,25 ml (60 mg) 5 ml (240 mg)
od 4 do 8 miesiąca życia (do 7 kg) 2 ml (96 mg) 8 ml (384 mg)
od 9 do 11 miesiąca życia (do 8 kg) 2,5 ml (120 mg) 10 ml (480 mg)
od 1do 2 lat (do 10,5 kg) 3,25 ml (156 mg) 13 ml (624 mg)
od 2 do 3 lat (do 13 kg) 4 ml (192 mg) 16 ml (768 mg)
od 4 do 5 lat (do 18,5 kg) 6 ml (288 mg) 24 ml (1152 mg)
od 6 do 8 lat (do 24 kg) 7,5 ml (360 mg) 30 ml (1440 mg)
od 9 do 10 lat (do 32 kg) 10 ml (480 mg) 40 ml (1920 mg)
od 11 do 12 lat (do 45,6 kg) 14,25 ml (684 mg) 57 ml (2736 mg)


Stosowanie u dzieci poniżej 2 lat powinno być zlecone przez lekarza.

Bez konsultacji z lekarzem nie należy stosować dłużej niż 3 dni.

Do opakowania dołączona jest strzykawka doustna.

Instrukcja dawkowania przy pomocy strzykawki doustnej:

po odkręceniu zakrętki nałożyć strzykawkę na korek umieszczony w szyjce butelki,
aby napełnić strzykawkę, butelkę należy energicznie wstrząsnąć, odwrócić do góry dnem, a następnie ostrożnie przesuwać tłok strzykawki do dołu, wciągając zawiesinę w pożądanej ilości określonej na podziałce,
butelkę odwrócić do pozycji początkowej i ostrożnie wyjąć strzykawkę z korka,
końcówkę strzykawki należy umieścić w ustach dziecka, a następnie wolno wciskając tłok, ostrożnie opróżnić zawartość strzykawki,
po zastosowaniu butelkę zamknąć, a strzykawkę umyć i wysuszyć.
DZIAŁANIE
Zawiesina doustna jest lekiem przeciwgorączkowym i przeciwbólowym. Nie posiada działania przeciwzapalnego.

WSKAZANIA
Wskazaniami do stosowania leku są gorączka i bóle różnego pochodzenia (np. po zabiegach chirurgicznych, bóle związane z ząbkowaniem, bóle głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu) oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę (ból, gorączka, odczyn miejscowy). Ponadto u niemowląt od 0 do 3 miesiąca życia ważących poniżej 4 kg lek stosuje się do leczenia objawowego gorączki trwającej nie dłużej niż 3 dni oraz bólu o nasileniu łagodnym do umiarkowanego.

PRZECIWWSKAZANIA
Leku Paracetamol Hasco nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Przeciwwskazane jest stosowanie u pacjentów z ciężką niewydolnością wątroby lub wirusowym zapaleniem wątroby oraz z ciężką niewydolnością nerek i w chorobie alkoholowej.

DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Działanie niepożądane po podaniu leku Paracetamol Hasco Forte występują rzadko (u mniej niż 1 na 1000 osób): skórne reakcje uczuleniowe: pokrzywka, rumień, zapalenie skóry oraz bardzo rzadko (u mniej niż 1 na 10 000 osób): zmniejszenie liczby płytek krwi (trombocytopenia), leukocytów (leukopenia, agranulocytoza); nudności, wymioty, biegunka.

Lek stosowany przez dłuższy czas lub przedawkowany może spowodować uszkodzenie wątroby i nerek oraz methemoglobinemię z objawami sinicy, objawiającej się szaroniebieskim zabarwieniem skóry. Bardzo rzadko występowały przypadki ciężki

idź do sklepu
Paracetamol Hasco Forte 240 mg/ 5 ml zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci od urodzenia smak truskawkowy 85 ml

Paracetamol Hasco Forte 240 mg/ 5 ml zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci od urodzenia smak truskawkowy 85 ml

Paracetamol Hasco Forte 240 mg/ 5 ml zawiesina doustna dla niemowląt i dzieci od urodzenia smak truskawkowy 85 ml - to przeciwgorączkowy i przeciwbólowy lek w postaci zawiesiny doustnej, przeznaczony dla niemowląt i dzieci.

idź do sklepu
Paracetamol Hasco zawiesina doustna smak truskawkowy  150 ml

Paracetamol Hasco zawiesina doustna smak truskawkowy 150 ml

Lek w zawiesinie zawierający paracetamol jako składnik aktywny. Wskazany w gorączce i bólach różnego pochodzenia np: ból głowy, ból po ekstrakcji zęba. Może być stosowany u niemowląt od 1. dnia życia.Smak truskawowy.

idź do sklepu

Paracetamol Hasco Syrop 150g

Wskazania: Wskazaniem do stosowania leku są stany gorączkowe i bóle różnego pochodzenia np po zabiegach chirurgicznych bóle związane z wyrzynaniem się zębów bole głowy o łagodnym lub umiarkowanym nasileniu oraz dolegliwości towarzyszące reakcji organizmu na szczepionkę ból gorączka odczyn miejscowy Skład: paracetamol Dawkowanie: ściśle według ulotki

idź do sklepu
Paracetamol Hasco 80 mg  10 czopków

Paracetamol Hasco 80 mg 10 czopków

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

idź do sklepu
Paracetamol Hasco 500 mg  10 czopków

Paracetamol Hasco 500 mg 10 czopków

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

idź do sklepu
Paracetamol Hasco 250 mg  10 czopków

Paracetamol Hasco 250 mg 10 czopków

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

idź do sklepu
Paracetamol Hasco 125 mg  10 czopków

Paracetamol Hasco 125 mg 10 czopków

Preparat stosowany w bólach różnego pochodzenia, stanach gorączkowych.

idź do sklepu

Paracetamol Forte APTEO MED zawiesina 85ml

Wskazania: Produkt leczniczy stosowany do krótkotrwałego objawowego leczenia gorączki wysokiej temperatury i  lub bólu o małym i umiarkowanym nasileniu np bólu głowy bólu gardła bólu i  lub gorączki w przebiegu grypy lub przeziębienia bólu związanego z zapaleniem ucha środkowego bólu zęba bolesnego ząbkowania bólów menstruacyjnych bólów mięśni i kości bólu i  lub gorączki związanych z odczynem poszczepiennym gorączki w przebiegu ospy wietrznej lub biegunki wirusowej bólu po zabiegu usuni

idź do sklepu
Ibum Forte zaw.doust. 0,2g/5ml 100g smak truskawkowy

Ibum Forte zaw.doust. 0,2g/5ml 100g smak truskawkowy

Ibum Forte to produkt leczniczy w postaci syropu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i przeciwzapalnym. smak truskawkowy. Skład Substancją czynną leku jest: ibuprofen. 5 ml zawiera 200 mg ibuprofenu. Substancje pomocnicze: maltitol ciekły (E965), glicerol (E422), guma ksantan, sacharyna sodowa (E954), sodu benzoesan (E211), kwas fumarowy, disodu fosforan dwunastowodny, aromat truskawkowy, woda oczyszczona. Dawkowanie Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla

idź do sklepu
Heparin Hasco Forte żel   35 g

Heparin Hasco Forte żel 35 g

Leczenie wspomagające w chorobach żył powierzchniowych:zapalenie żył,zakrzepowe zapalenie żył,żylaki kończyn dolnych,w obrzękach, stłuczeniach, krwiakach podskórnych.

idź do sklepu
Ibum Forte Pure zawiesina 0,2g/5ml  100 ml

Ibum Forte Pure zawiesina 0,2g/5ml 100 ml

Ibum Forte Pure to lek zawierający ibuprofen, jest to substancja z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych, która posiada działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe i przeciwzapalne.

idź do sklepu
Heparin Hasco Forte żel 1000 j.m./1g 35 g

Heparin Hasco Forte żel 1000 j.m./1g 35 g

Lek HEPARIN-HASCO forte wskazany jest w leczeniu wspomagającym chorób żył powierzchniowych. Skład: 1 g żelu zawiera heparyna sodowa 1000 j.m. Substancje pomocnicze: karbomer 5984, sodu wodorotlenek 30%, glikol propylenowy, metylu parahydroksybenzoesan, propylu parahydroksybenzoesan, disodu edetynian, Polisorbat 20, aromat różany AR0287, woda oczyszczona. Działanie: Lek HEPARIN-HASCO forte przeznaczony jest do stosowania zewnętrznego na skórę. Heparyna stosowana miejscowo działa przeciwzakrzepowo, prz

idź do sklepu
Glukoza prosz.doust. 75g Hasco

Glukoza prosz.doust. 75g Hasco

Glukoza Wskazania: Hipoglikemia (np. po przedawkowaniu insuliny). Poza tym według wskazań lekarskich (np. w celu wykonania doustnego testu tolerancji glukozy). Przeciwwskazania: Zespół złego wchłaniania glukozy, galaktozy. Dodatkowe informacje Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych, dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie st

idź do sklepu
Krople miętowe Hasco krop.doust. 35 g

Krople miętowe Hasco krop.doust. 35 g

Skład Jeden gram kropli zawiera: nalewka miętowa (Menthae piperitae tinctura) o zawartości olejku miętowego nie mniej niż 5,0%, DER 1:19,7-21, ekstrahent: etanol 90% (V/V) 1 g. Substancja pomocnicza o znanym działaniu: etanol (80% - 86% (v/v) w produkcie. Wskazania: Tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w łagodnych dolegliwościach trawiennych, takich jak: niestrawność i wzdęcia oraz pomocniczo w stanach skurczowych w obrębie jelit. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na substancje czynne (liść mięt

idź do sklepu
Apap dla dzieci Forte syrop 0,04g/ml 85ml

Apap dla dzieci Forte syrop 0,04g/ml 85ml

Apap dla dzieci Forte zawiesina doustna 85ml Dzieci często nie chcą przyjmować tabletek i kapsułek, dlatego warto mieć w domu Apap dla dzieci Forte, który pomoże zwalczyć różnego pochodzenia bóle i gorączkę. Zawiesinę mogą stosować także dorośli i osoby starsze. Skład: 1ml zawiera 40mg paracetamolu. Pełna strzykawka doustna dozująca (5ml) zawiera 200mg paracetamolu. Substancje pomocnicze ze znanym efektem: parahydroksybenzoesan metylu (E218) – 0,68mg/ml, parahydroksybenzoesan propylu (E216) – 0,12mg/ml, s

idź do sklepu